امروز دوشنبه دوازدهم دلو ، سالروز ورود بنیانگذار کبیر جمهوری اسلامی ایران ،‌حضرت امام خمینی (ره ) به میهن اسلامی ایران است.
سی و یک سال پیش در چنین روزی ،دوازدهم دلو سال 1357 هجری شمسی حضرت امام خمینی (ره) بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران،پس از پانزده سال دوری و تبعید از وطن در میان استقبال پرشور مردم ، قدم به خاك ایران اسلامی گذاشتند .
استقبال گسترده مردم آگاه و بیدار ایران از امام خمینی (ره) بی نظیر بود، به نحوی كه در هیچ دوره ای از تاریخ معاصر ایران ، مردم از یك شخصیت محبوب خود ، این چنین استقبال نكرده اند .
امام خمینی (ره) پس از سخنانی كوتاه تشكرآمیز در میدان هوایی مهرآباد تهران، برای ادای احترام به شهیدان انقلاب اسلامی به مرقد آنها در بهشت زهرا رفت و در آنجا در میان انبوه خروشان جمعیت، سخنان مهمی ایراد و در فرازی از سخنان خود، بار دیگر دولت بختیار را دست نشانده رژیم شاه دانست و اعلام كرد:" من به پشتیبانی این ملت ، دولت تعیین می كنم."
حضرت امام خمینی (ره) پس از بازگشت از مرقد شهدا در اقامتگاهی ساده در تهران اقامت گزید و به هدایت انقلاب اسلامی پرداخت تا سرانجام پس از گذشت ده روز از ورود به ایران ، در روز 22 دلو سال 1357 ، / فوریه 1979 / انقلاب شكوهمند اسلامی ایران به پیروزی نهایی رسید.
به این مناسبت از روز دوازدهم دلو ، یعنی روز ورود امام خمینی (ره) به ایران تا بیست و دوم دلو سالروز پیروزی انقلاب اسلامی ،"دهه فجر"نامگذاری شده است و هر سال ، جشنها و مراسم ویژه ای در این ایام برگزار می شود.
سالروز ورود بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران امام خمینی (ره ) به میهن اسلامی وآغازجشن های دهه مبارک فجر( دهه پیروزی انقلاب اسلامی) برهمه مسلمانان و آزادگان جهان مبارک باد.